• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Fulham Londyn - Manchester United 1-2 (1-1). Liga angielska - 18. kolejka Premier League

20 stycznia na Craven Cottage w Londynie odbył się mecz 18. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Fulham FC i Man United. Starcie zakończyło się zwycięstwem Man United 2-1.

P. Pogba 65'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Fulham FC (”The Cottagers”) znajduje się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to jedenastka Man United zajmując pierwsze miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Zespół Man United wygrał aż 34 razy, zremisował 11, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W piątej minucie na listę strzelców wpisał się Ademola Lookman. Asystę zaliczył André-Frank Zambo.

W 10. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Paula Pogbę z Man United, a w 12. minucie André-Franka Zamba z drużyny przeciwnej.

Drużyna gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 21. minucie Edinson Cavani wyrównał wynik meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę otrzymał Joe Bryan z Fulham FC.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Man United przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie wynik ustalił Paul Pogba.

Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Temitayo Olaoluwa, zawodnik ”The Cottagers”. Chwilę później trener Fulham FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Aboubakar Kamara, a murawę opuścił Ivan Cavaleiro. W 79. minucie za André-Franka Zamba wszedł Mario Lemina.

W 83. minucie w zespole Fulham FC doszło do zmiany. Aleksandar Mitrović wszedł za Temitaya Olaoluwę. A kibice Man United nie mogli już doczekać się wprowadzenia Scotta McTominaya. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Anthony Martial. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

David de Gea
69′ 83′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Luke Shaw
12′ 79′ André-Frank Zambo Anguissa
Paul Pogba  65′ 10′
Ruben Loftus-Cheek
Mason Greenwood85′
71′ Ivan Cavaleiro
Anthony Martial85′
62′ Joe Bryan
Frederico Rodrigues Santos
Harrison Reed
Bruno Miguel Borges Fernandes90′
 5′ Ademola Lookman
Juan Mata
79′ Mario Lemina
Nemanja Matić90′
Josh Onomah
Scott McTominay85′
71′ Aboubakar Kamara
Donny van de Beek
83′ Aleksandar Mitrović
Marcus Rashford85′

Jedenastka Man United była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.