Fulham Londyn - Leicester City 0-2 (0-2). Liga angielska - 22. kolejka Premier League

W spotkaniu 22. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 3 lutego, zespół Fulham FC przegrał z Leicester City 0-2 (0-2). Pojedynek odbył się na Craven Cottage w Londynie.

J. Justin 44'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Fulham FC (”The Cottagers”) znajduje się na dole tabeli zajmując 18. pozycję, za to drużyna Leicester City (”Lisy”) zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 meczów jedenastka Fulham FC wygrała 15 razy i zanotowała sześć porażek oraz cztery remisy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leicester City w 17. minucie spotkania, gdy Kelechi Iheanacho strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył James Maddison.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Harrison Reed z zespołu gospodarzy. Była to 24. minuta pojedynku.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Leicester City, zdobywając kolejną bramkę. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił James Justin. Przy strzeleniu gola ponownie pomógł James Maddison.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-2.

Trener Fulham FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Mario Lemina, a murawę opuścił André-Frank Zambo. Drugą połowę jedenastka Fulham FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kennego Tete'a wszedł Ivan Cavaleiro.

W 59. minucie kartkę obejrzał Temitayo Olaoluwa z ”The Cottagers”. W 61. minucie Ayoze Pérez został zmieniony przez Marca Albrightona. W tej samej minucie Hamza Choudhury został zmieniony przez Nampalysa Mendego, co miało wzmocnić zespół Leicester City. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rubena Loftusa-Cheeka na Bobby'ego De Cordovę-Reida.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Nampalysowi Mendemu, zawodnikowi Leicester City. Chwilę później trener ”Lis” postanowił bronić wyniku. W 76. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Harveya Barnesa wszedł Daniel Amartey, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Leicester City utrzymać prowadzenie. W 89. minucie kartkę dostał Ivan Cavaleiro z jedenastki gospodarzy.

Kasper Peter Schmeichel
59′ Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina
Ricardo Domingos Barbosa Pereira
Oluwatosin Adarabioyo
Jonathan Grant Evans
Joachim Andersen
Caglar Soyuncu
24′ Harrison Reed
James Justin  44′
46′ Kenny Joelle Tete
Youri Tielemans
Antonee Robinson
Ayoze Pérez Gutiérrez61′
46′ André-Frank Zambo Anguissa
Harvey Lewis Barnes76′
71′ Ruben Loftus-Cheek
Luke Thomas
46′ Mario René Junior Lemina
Marc Albrighton61′
Josh Onomah
Thakgalo Khanya Leshabela
46′ 89′ Ivan Cavaleiro
Nampalys Mendy61′ 72′
71′ Bobby De Cordova-Reid
Cengiz Ünder

Arbiter przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Leicester City pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.