Fulham Football Club - Liverpool Football Club 2-2 (1-0). Liga - 1. kolejka

W spotkaniu 1. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 6 sierpnia, drużyna Fulhamu zremisowała z Liverpoolem 2-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Craven Cottage.

W  spotkaniu 1. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 6 sierpnia, drużyna Fulhamu zremisowała  z Liverpoolem  2-2 (1-0). Pojedynek odbył się na Craven Cottage.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć drużyna Fulhamu wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 17. minucie kartką został ukarany Kenny Tete, zawodnik Fulhamu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Fulhamu w 32. minucie spotkania, gdy Aleksandar Mitrovic zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Kennego Tetego.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Fulhamu.

W 51. minucie Thiago Alcantara zastąpił Harveya Elliotta.

Zawodnicy Liverpoolu w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie Darwin Nunez wyrównał wynik meczu.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Fulhamu doszło do zmiany. Manor Solomon wszedł za Neeskensa Kebano.

W 72. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Aleksandar Mitrovic z Fulhamu. W 78. minucie w drużynie Liverpoolu doszło do zmiany. Fabio Carvalho wszedł za Luisa Diaza.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Liverpoolu przyniosły efekt bramkowy. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Mohamed Salah. Asystę zanotował Darwin Nunez.

W 89. minucie w jedenastce Fulhamu doszło do zmiany. Tom Cairney wszedł za Andreasa Pereirę. Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Bobby Decordova-Reid z zespołu Fulhamu. Była to 90. minuta pojedynku. Chwilę później trener Fulhamu postanowił bronić wyniku. W czwartej minucie doliczonego czasu spotkania postawił na defensywę. Za pomocnika Bobby'ego Decordovę-Reida wszedł Shane Duffy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Fulhamu utrzymać remis.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Przewaga zespołu Liverpoolu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Liverpoolu żadną kartką, natomiast zawodnikom Fulhamu przyznał dwie żółte.

Drużyna Fulhamu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Liverpoolu w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.