• 5 .Chelsea Londyn (54 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (50 pkt.)
  • 8 .Everton (49 pkt.)

Fulham FC - Tottenham Londyn 0-1 (0-1). Liga angielska - 33. kolejka Premier League

4 marca na Craven Cottage w Londynie odbyło się spotkanie 33. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Fulham FC i Tottenhamu Londyn. Starcie zakończyło się zwycięstwem Tottenhamu Londyn 1-0.

T. Adarabioyo 19' (samob.)

Zespół Fulham FC (”The Cottagers”) przed meczem zajmował 18. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niego na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 51 meczów jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) wygrała 29 razy i zanotowała osiem porażek oraz 14 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. W 19. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Fulham FC Oluwatosin Adarabioyo.

W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ademolę Lookmana z Fulham FC, a w pierwszej minucie doliczonego czasu Garetha Bale'a z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Tottenhamu Londyn.

W 64. minucie za Rubena Loftusa-Cheeka wszedł André-Frank Zambo. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Moussa Sissoko wszedł za Dele'a Allego.

Chwilę później trener Tottenhamu Londyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Lucas Moura, a murawę opuścił Gareth Bale. A trener Fulham FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandara Mitrovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Ivan Cavaleiro. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 75. minucie, w jedenastce ”The Cottagers” za Antonee Robinsona wszedł Joe Bryan, a w zespole Tottenhamu Londyn Tanguy Ndombèlé zmienił Erika Lamelę.

Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Harrison Reed z jedenastki gospodarzy. Była to 90. minuta spotkania. W drugiej połowie nie padły bramki.

Davinson Sánchez Mina
19′ (samob.) Oluwatosin Adarabioyo
Toby Alderweireld
75′ Antonee Robinson
Ben Davies
71′ Ivan Cavaleiro
Tanguy Ndombèlé Alvaro75′
Mario René Junior Lemina
Gareth Bale45′ 68′
64′ Ruben Loftus-Cheek
Heung-min Son
90′ Harrison Reed
Pierre Emil Hoejbjerg
Josh Maja
Dele Alli67′
39′ Ademola Lookman
Harry Kane
Fabricio Martín Agosto Ramírez
Joe Hart
75′ Joe Bryan
Moussa Sissoko67′
64′ André-Frank Zambo Anguissa
Harry Winks
71′ Aleksandar Mitrović
Carlos Vinícius Alves Morais

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast ”Kogutom” pokazał jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.