• 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Fulham FC - Chelsea FC 0-1 w meczu 19. kolejki Premier League

Fulham FC przegrało 0-1 z Chelsea FC w meczu 19. kolejki Premier League. Goście całą drugą połowę grali w przewadze jednego zawodnika.

Chelsea zaliczyło ważną wygraną, ale nawet w przewadze nie miało łatwo z ambitną drużyną Fulham. Obie londyńskie drużyny miały w tym meczu ochotę na komplet punktów.

Szanse gospodarzy tuż przed przerwą zmniejszył Antonee Robinson. Amerykański obrońca z impetem zaatakował Azpilicuetę i wyleciał z boiska za brutalny faul.

"The Blues" zwycięską bramkę zdobyli dopiero w 78. minucie meczu. Wtedy to Mason Mount wykorzystał zbyt krótkie wypiąstkowanie piłki przez bramkarza i mocnym strzałem z woleja pokonał golkipera gospodarzy.

Dzięki wygranej Chelsea awansowała na siódme miejsce w tabeli Premier League, mając więcej rozegranych spotkań od większości drużyn. Fulham zajmuje 18. miejsce i traci cztery punkty do bezpiecznej pozycji.

Fulham FC - Chelsea FC 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Mount (78.).

Czerwona kartka: Fulham - Robinson (44.).

Dowiedz się więcej na temat: Fulham FC | chelsea fc