• 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Fulham FC - Brighton&Hove FC 0-0. Liga angielska - 13. kolejka Premier League

16 grudnia na Craven Cottage w Londynie odbył się pojedynek 13. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Fulham FC i Brighton&Hove FC. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

13. kolejka Anglia - Premier League
2020-12-16 21:00 | Stadion: Craven Cottage | Arbiter: Robert Jones
Fulham Londyn
Brighton & Hove Albion FC
0
0

Było to spotkanie jedenastek broniących się przed spadkiem. Spotkał się 18. i 16. zespół Premier League.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Fulham FC (”The Cottagers”) wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w piątym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Fulham FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Aboubakar Kamara, a murawę opuścił Bobby De Cordova-Reid. W 63. minucie za Harrisona Reeda wszedł Mario Lemina.

Jedyną kartkę w meczu sędzia przyznał Antonee Robinsonowi z Fulham FC. Była to 76. minuta pojedynku. W 77. minucie w jedenastce ”The Cottagers” doszło do zmiany. Aleksandar Mitrović wszedł za Rubena Loftusa-Cheeka. Chwilę później trener Brighton&Hove FC postanowił wzmocnić formację obronną i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Tariqa Lampteya. Na boisko wszedł Joël Veltman, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Lewis Dunk
62′ Bobby De Cordova-Reid
Yves Bissouma
André-Frank Zambo Anguissa
Tariq Lamptey78′
77′ Ruben Loftus-Cheek
Adam Lallana85′
Ademola Lookman
Leandro Trossard79′
63′ Harrison Reed
Steven Alzate
76′ Antonee Robinson
Pascal Groß85′
63′ Mario René Junior Lemina
Aaron Anthony Connolly
62′ Aboubakar Kamara
Alireza Jahan Bachsch79′
77′ Aleksandar Mitrović
Neal Maupay

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników Brighton&Hove FC żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał jedną żółtą.