Reklama

Reklama

Fulham. Claudio Ranieri nie jest już trenerem

Włoch Claudio Ranieri nie jest już trenerem broniących się przed spadkiem z Premier League piłkarzy Fulham. "Claudio zgodził się z moim poglądem, że zmiana na tym stanowisku leży w interesie wszystkich" - powiedział szef londyńskiego klubu Shahid Khan.

Drużynę przejmie tymczasowo Scott Parker.

Po 28 kolejkach Fulham zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Premier League. Londyńczycy zgromadzili 17 punktów i mają 10 straty do miejsca dającego utrzymanie w elicie.

Ranieri prowadził zespół od 14 listopada. Przejął go po zwolnionym za słabe wyniki Serbie Slavisy Jokanovicu. Włoch nie zdołał jednak odmienić losów beniaminka.

"Nie było dla mnie zaskoczeniem, że Claudio podczas rozmów był prawdziwym gentlemanem. Pod jego wodzą Fulham nie zrobiło takich postępów, jakich oczekiwaliśmy, ale należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie jest on jedynym odpowiedzialnym za sytuację, w której się znaleźliśmy" - dodał Khan, cytowany na oficjalnej stronie internetowej klubu. Ranieri zasłynął w ostatnich latach jako trener Leicester City. Pod jego wodzą "Lisy" sensacyjnie zdobyły tytuł mistrza kraju w sezonie 2015/16.

Reklama

Najbliższym rywalem Fulham będzie inny londyński zespół - Chelsea Londyn. Mecz 29. kolejki zostanie rozegrany w niedzielę o 15.05.
Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL