Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (35 pkt.)
  • 2 .Liverpool FC (34 pkt.)
  • 3 .Chelsea Londyn (33 pkt.)
  • 4 .West Ham United FC (27 pkt.)
  • 5 .Tottenham Hotspur Londyn (25 pkt.)
  • 6 .Manchester United (24 pkt.)
  • 7 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (21 pkt.)

Ferguson: Rafael dostał łokciem. Kopnął Luiza w odwecie

- David Luiz sprowokował Rafaela - powiedział menedżer Manchesteru United Alex Ferguson. W końcówce spotkania na Old Trafford Brazylijczyk wyleciał z boiska za to, że kopnął Davida Luiza. "Czerwone Diabły" przegrały z Chelsea Londyn 0-1.

Do zdarzenia doszło w 89. minucie w pobliżu narożnika boiska. Rafael starał się odebrać piłkę Luizowi, a obaj Brazylijczycy walczyli nie przebierając w środkach. W końcu gracz Manchesteru United kopnął obrońcę "The Blues", a ten się przewrócił. Sędzia Howard Webb pokazał czerwoną kartkę Rafaelowi. Kamery zarejestrowały natomiast, jak leżący na murawie David Luiz się śmieje.

"Rafael wcześniej dostał dwa razy łokciem. Kopnął Luiza w odwecie. Zawodnik, który w ten sposób się rewanżuje, zawsze dostaje większą karę" - powiedział Ferguson stacji "Sky Sports".

"Rafael to młody chłopak i powinien wiedzieć, że tak się nie postępuje. Nie powiedziałbym, że to było brutalne zachowanie. Sędzia nawet tego dobrze nie widział. Bardziej zasugerował się tym, jak Luiz zwija się na boisku i to go przekonało, że wyciągnął czerwoną kartkę" - dodał menedżer "Czerwonych Diabłów".

Ferguson miał pretensje do Howarda Webba, ale przyznał, że to Chelsea bardziej zasłużyła na zwycięstwo.

Jedyny gol w tym spotkaniu padł w 87. minucie. Juan Mata strzelił z dystansu, piłka otarła się o nogę Phila Jonesa i wpadła do siatki.

"Mieliśmy trochę pecha, ale to nie jest żadna wymówka dla moich podopiecznych. Chelsea zasłużyła na zwycięstwo, a my nie możemy narzekać. Nie graliśmy wystarczająco dobrze" - podkreślił Ferguson.

Manchester United już wcześniej zapewnił sobie 20. w historii tytuł mistrza Anglii.

Reklama

Wyniki, terminarz i tabela Premier League

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama