Reklama

Reklama

Fabio Cannavaro kandydatem na menedżera Evertonu

Fabio Cannavaro znalazł się w gronie kandydatów na nowego menedżera Evertonu. Włoch, z którym niedawno spotkał się prezes PZPN Cezary Kulesza, w klubie z Goodison Park miałby zastąpić zwolnionego w trybie nagłym Rafaela Beniteza.

Jak donosi "The Telegraph", Fabio Cannavaro ma już za sobą wstępne rozmowy z szefami Evertonu. W tej chwili jest jednym z trzech głównych kandydatów do objęcia schedy po Rafie Benitezie. Dwaj pozostali to Frank Lampard i Wayne Rooney.  

Przez moment w grze był również Roberto Martinez. Liczył na możliwość łączenia funkcji menedżera Evertonu i selekcjonera reprezentacji Belgii. Federacja, która go obecnie zatrudnia, nie wyraziła jednak na to zgody.  

Fabio Cananvaro jako trener nigdy nie pracował w Europie

Tymczasowo ekipę "The Toffees" prowadzi Duncan Ferguson, jeden z dotychczasowych asystentów Beniteza. 

Jeśli angielski klub zdecyduje się na zatrudnienie Cannavaro, będzie to oznaczać dla Włocha początek europejskiego rozdziału jego trenerskiej kariery. Kapitan mistrzów świata z 2006 roku do tej pory w charakterze szkoleniowca pracował tylko w Arabii Saudyjskiej i Chinach, gdzie został wybrany Trenerem Roku 2017.    

Reklama

Przed niespełna dwoma tygodniami 48-letni Włoch gościł w Warszawie. Spotkał się wówczas z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą. Panowie rozmawiali o obsadzie funkcji selekcjonera reprezentacji Polski

Przez moment - przynajmniej w rzeczywistości medialnej - Cannavaro wydawał się głównym pretendentem do zastąpienia Paulo Sousy. Taki scenariusz szybko jednak stracił realne szanse na realizację. 

ZOBACZ TEŻ:


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy