• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Fabiański zatrzymał faworyta. Tottenham - Swansea 0-0

Łukasz Fabiański został bohaterem Swansea City. Zespół Polaka, w dużej mierze dzięki świetnej postawie "Fabiana", niespodziewanie urwał punkty Tottenhamowi Hotspur, remisując 0-0 na Wembley w piątej kolejce Premier League.

Ekipa Swansea jechała do Londynu jak na ścięcie. Lider "Kogutów" Christian Eriksen znów miał dać się we znaki polskiemu bramkarzowi, jak dwa tygodnie temu podczas meczu Dania - Polska (4-0) w Kopenhadze.

Nic takiego nie nastąpiło. W sobotni wieczór to Fabiański był górą, nie dając się pokonać takim gwiazdom jak Eriksen, czy Harry Kane.

Bramkarz reprezentacji Polski już na początku spotkania obronił precyzyjny strzał Kane'a z rzutu wolnego. Po chwili zatrzymał strzał z ostrego kąta Heung-min Sona.

Fabiański emanował spokojem w swoich interwencjach. Przed przerwą obronił jeszcze m.in. groźny strzał z dystansu Jana Vertonghena.

W 58. minucie wydawało się, że gol dla "Kogutów" jest nieunikniony. Polak obronił jednak mocny strzał Sona, a sekundy później Kane z kilku metrów trafił w poprzeczkę.

Fabiański nie dał się zaskoczył Kane'owi także po jego uderzeniu głową, gdy z rzutu rożnego podawał Eriksen.

W kilku sytuacjach Fabiańskiemu dopisało też szczęście, gdy piłka mijała o centymetry jego bramkę. Efektu bramkowego nie przyniosło nawet oblężenie bramki Swansea w końcówce spotkania.

W pięciu meczach tego sezonu Premier League Fabiański już trzy razy zachował czyste konto.

Tottenham Hotpsur - Swansea City 0-0. Raport meczowy

Premier League: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

WS

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Fabiański | Swansea City | Tottenham Hotspur