• 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (39 pkt.)

Fabiański z czystym kontem. Swansea coraz bliżej utrzymania

Łukasz Fabiański nie dał się pokonać, a jego Swansea wygrało na wyjeździe z Sunderlandem 2-0. Dzięki zwycięstwu "Łabędzie" są bliżej utrzymania w Premier League.

Premier League: wyniki, terminarz, strzelcy, gole

Zamykający tabelę Sunderland już wcześniej został zdegradowany. Gole dla walijskiego klubu strzelili Hiszpan Fernando Llorente w dziewiątej minucie oraz Kyle Naughton tuż przed przerwą.

Swansea zajmuje 17. miejsce, czyli tuż nad strefą spadkową. Nad otwierającym ją Hull City Kamila Grosickiego ma cztery punkty przewagi, ale "Tygrysy" swój mecz w 37. kolejce z również broniącym się przed spadkiem 16. Crystal Palace rozegrają w niedzielę.

W sobotę wygrał także inny zespół z polskim bramkarzem w składzie - AFC Bournemouth Artura Boruca. "Wisienki" na własnym stadionie pokonały Burnley 2-1. Zwycięstwo gospodarzom zapewnił Norweg Joshua King golem w 85. minucie. Wcześniej prowadzenie Bournemouth dał Junior Stanislas, a wyrównał Sam Vokes.

Z drużyn z czołówki grał tylko Manchester City, który na własnym stadionie pokonał ustępującego mistrza Leicester City 2-1. Więcej pisaliśmy o tym TUTAJ

Już w piątek szósty w historii tytuł zapewniła sobie Chelsea Londyn, po wyjazdowym zwycięstwie nad West Bromwich Albion 1-0.

Dowiedz się więcej na temat: Łukasz Fabiański | Swansea City