• 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Everton - Norwich City 2-0 (1-0). Liga angielska - 6. kolejka Premier League

W meczu 6. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 25 września, drużyna Everton FC wygrała z Norwich City 2-0 (1-0). Mecz na Goodison Park w Liverpoolu obejrzało 38 821 widzów.

6. kolejka Anglia - Premier League
2021-09-25 16:00 | Stadion: Goodison Park | Widzów: 38821 | Arbiter: David Coote
Everton
Norwich City
2
0
A. Townsend 29'
A. Doucouré 77'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Jedenastka Norwich City (”Kanarki”) przebywa na dole tabeli zajmując 20. pozycję, za to zespół Everton FC (”The Toffees”) zajmując szóste miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 starcia drużyna Everton FC wygrała 19 razy i zanotowała 15 porażek oraz 18 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Everton FC w 29. minucie spotkania, gdy Andros Townsend zdobył z rzutu karnego pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Everton FC.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ozana Kabaka z ”Kanarków”, a w 56. minucie Lucasa Digne'a z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Ozan Kabak zastąpił Milota Rashicę.

W tej samej minucie w zespole Norwich City doszło do zmiany. Christos Tzolis wszedł za Mathiasa Antonsena. W 76. minucie w drużynie Everton FC doszło do zmiany. Anthony Gordon wszedł za Androsa Townsenda.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Everton FC, strzelając kolejnego gola. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Abdoulaye Doucouré. Bramka padła po podaniu Demaraiego Graya.

Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 83. minucie Demarai Gray został zmieniony przez Toma Daviesa, a za Aleksa Iwobiego wszedł na boisko Lewis Dobbin, co miało wzmocnić jedenastkę Everton FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Brandona Williamsa na Dimitrisa Giannoulisa. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Ben Gibson
56′ Lucas Digne
Brandon Williams84′ 86′
 77′ Abdoulaye Doucouré
Grant Hanley
 29′ (k.) 76′ Andros Townsend
Pierre Lees Melou80′
Marques Loureiro Allan
Kenny McLean
89′ Alex Iwobi
Mathias Antonsen Normann69′
83′ Demarai Gray
Billy Gilmour
83′ Tom Davies
Milot Rashica69′
89′ Lewis Norman Dobbin
Lukas Rupp
76′ 90′ Anthony Gordon
Adam Uche Idah
Ellis Simms
Christos Tzolis69′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.