• 5 .Chelsea Londyn (54 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (50 pkt.)
  • 8 .Everton (49 pkt.)

Everton Football Club - Southampton FC 1-0 (1-0). Liga angielska - 26. kolejka Premier League

1 marca na Goodison Park w Liverpoolu odbyło się spotkanie 26. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Everton FC i Southampton FC. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Everton FC 1-0.

Richarlison 9'

Jedenastka Southampton FC (”Święci”) przed meczem zajmowała 14. miejsce w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 87 razy. Zespół Everton FC (”The Toffees”) wygrał aż 42 razy, zremisował 19, a przegrał tylko 26.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Richarlison dla zespołu Everton FC. Bramka padła w tej samej minucie. Sytuację bramkową stworzył Gylfi Sigurdsson.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki ”The Toffees”.

Kibice Southampton FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nathana Tellę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Mohamed Salisu. Na 13 minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Stuart Armstrong, piłkarz gości.

W 77. minucie Che Adams został zmieniony przez Dan Nlundulu. W 80. minucie sędzia pokazał kartkę Nathanowi Telli z jedenastki gości. Po chwili trener ”The Toffees” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Alex Iwobi, a murawę opuścił André Gomes.

W 88. minucie Nathan Redmond został zmieniony przez Caleba Wattsa, co miało wzmocnić zespół Southampton FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Richarlisona na Joshuę Koja. W drugiej połowie nie padły gole.

Moussa Djenepo
87′ Andre Gomes
Che Adams77′
 9′ 90′ Richarlison de Andrade
Alexandre Jankewitz
87′ Alex Iwobi
Nathan Tella63′ 80′
Tyler Onyango
Caleb Watts88′
90′ Joshua Christian Kojo King
Dan Nlundulu77′

Jedenastka Southampton FC miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał ”The Toffees” żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Drużyna Everton FC w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.