Everton Football Club - Chelsea Londyn 0-1 (0-1). Liga - 1. kolejka

W meczu 1. kolejki Premier League, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Evertonu przegrała z Chelsea Londyn 0-1 (0-1). Mecz na Goodison Park w Liverpoolu obejrzało 39 254 widzów.

W  meczu 1. kolejki  Premier League, który rozegrany został 6 sierpnia, drużyna Evertonu przegrała  z Chelsea Londyn  0-1 (0-1). Mecz na Goodison Park w Liverpoolu obejrzało 39 254 widzów.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 pojedynków jedenastka Chelsea Londyn wygrała 10 razy i zanotowała siedem porażek oraz cztery remisy.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Ben Godfrey został zastąpiony przez Masona Holgate'a.

W ósmej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Yerry Mina, piłkarz Evertonu.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola z karnego strzelił Jorginho dla drużyny Chelsea Londyn. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chelsea Londyn.

W 56. minucie kartkę otrzymał Reece James z Chelsea Londyn. Chwilę później trener Evertonu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Dwighta McNeila. Na boisko wszedł Dele Alli, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Evertonu i jedną drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Zespół Chelsea Londyn był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Evertonu, a piłkarzom Chelsea Londyn pokazał dwie.

Drużyna Evertonu wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Chelsea Londyn w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.