• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Everton Football Club - Aston Villa FC 1-2 (1-1). Liga angielska - 34. kolejka Premier League

W starciu 34. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 1 maja, drużyna Everton FC przegrała z Aston Villa 1-2 (1-1). Pojedynek odbył się na Goodison Park w Liverpoolu.

A. El Ghazi 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 178 meczów zespół Aston Villa (”The Villans”) wygrał 66 razy i zanotował 62 porażki oraz 50 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aston Villa w 13. minucie spotkania, gdy Ollie Watkins strzelił pierwszego gola. To już trzynaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Drużyna Aston Villa krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko sześć minut, ponieważ zespół gospodarzy doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Dominic Calvert-Lewin. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego piętnaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Lucasa Digne'a.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Douglas Luiz z ”The Villans”. Była to 41. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 70. minucie w zespole Everton FC doszło do zmiany. Fabian Delph wszedł za André Gomesa. Trener Everton FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bernarda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alex Iwobi.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Anwar El Ghazi. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem strzelonych goli. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Bertrand Traoré.

W 82. minucie Gylfi Sigurdsson zastąpił Joshuę Koja. Po chwili trener Aston Villa postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Jacob Ramsey, a murawę opuścił Bertrand Traoré. W 90. minucie kartką został ukarany Anwar El Ghazi, zawodnik gości.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie ”The Villans” doszło do zmiany. Keinan Davis wszedł za Anwara El Ghaziego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Douglas Luiz Soares de Paulo41′
76′ Alex Iwobi
Bertrand Isidore Traoré88′
Richarlison de Andrade
Anwar El Ghazi  80′ 90′ 90′
70′ Andre Gomes
John McGinn
82′ Gylfi Thor Sigurdsson
Ross Barkley
 19′ Dominic Calvert-Lewin
Marvelous Nakamba
76′ Bernard
Jaden Philogene-Bidace
Tom Davies
Jacob Ramsey88′
70′ Fabian Delph
Keinan Davis90′
82′ Joshua Christian Kojo King
Wesley Moraes Ferreira da Silva

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast ”The Villans” pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Aston Villa w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.