• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Everton FC - Wolverhampton 1-0 (0-0). Liga angielska - 37. kolejka Premier League

19 maja na Goodison Park w Liverpoolu odbył się pojedynek 37. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Everton FC i Wolverhampton. Mecz zakończył się zwycięstwem Everton FC 1-0. Na stadionie stawiło się 6 068 widzów.

Richarlison 48'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 99 starć zespół Everton FC (”The Toffees”) wygrał 43 razy i zanotował 34 porażki oraz 22 remisy.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu dla ”The Toffees” zdobył Richarlison w 48. minucie. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Gylfi Sigurdsson.

Trener Wolverhampton postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił pomocnika Morgana Gibbsa-White'a i na pole gry wprowadził napastnika Williana Joségo, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na 10 minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Nélson Semedo, piłkarz gości. W 80. minucie Willy-Arnaud Zobo został zastąpiony przez Leandra Dendonckera.

W tej samej minucie w jedenastce ”Wilków” doszło do zmiany. Vitinha wszedł za João Moutinha. A kibice ”The Toffees” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Toma Daviesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Seamus Coleman. W piątej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Rúben Neves z Wolverhampton.

Rúben Diogo da Silva Neves90′
82′ Seamus Coleman
Nelson Semedo80′
90′ Abdoulaye Doucouré
Rayan Aït Nouri
Marques Loureiro Allan
Joao Moutinho80′
86′ Gylfi Thor Sigurdsson
Morgan Gibbs-White68′
 48′ Richarlison de Andrade
Adama Traoré Diarra
Dominic Calvert-Lewin
Fábio Daniel Soares Silva
Robin Olsen
Rui Patricio
90′ Mason Holgate
Andreas Söndergaard
Niels Nkounkou
Leander Dendoncker80′
Bernard
Ki-Jana Hoever
82′ Tom Davies
Fernando Marçal de Oliveira
Fabian Delph
Vítor Machado Ferreira80′
86′ Andre Gomes
Romain Saïss
Alex Iwobi
Willian José da Silva68′
Joshua Christian Kojo King

Jedenastka Wolverhampton miała 12 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Wolverhampton przyznał dwie żółte.