• 5 .West Ham United FC (58 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (54 pkt.)
  • 8 .Everton (52 pkt.)

Everton FC - Tottenham Londyn 2-2 (1-1). Liga angielska - 32. kolejka Premier League

16 kwietnia na Goodison Park w Liverpoolu odbyło się starcie 32. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Everton FC i Tottenhamu Londyn. Mecz zakończył się remisem 2-2.

H. Kane 27',68'

Zespoły zajmowały sąsiednie miejsca w tabeli, więc zapowiadał się ciekawy i wyrównany mecz. Drużyna Everton FC (”The Toffees”) zajmowała siódmą, natomiast jedenastka Tottenhamu Londyn (”Koguty”) - ósmą pozycję.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 165 spotkań zespół Tottenhamu Londyn wygrał 62 razy i zanotował 49 porażek oraz 54 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Pierre'a Hoejbjerga z Tottenhamu Londyn, a w 21. minucie Toma Daviesa z drużyny przeciwnej.

Tymczasem to ”Koguty” otworzyli wynik. W 27. minucie na listę strzelców wpisał się Harry Kane. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dwudzieste trafienie w sezonie.

”The Toffees” nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 31. minucie wyrównującego gola dla jedenastki Everton FC strzelił z rzutu karnego Gylfi Sigurdsson.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie Alex Iwobi zastąpił Seamusa Colemana.

W 62. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Gylfi Sigurdsson z ”The Toffees”. Bramka padła po podaniu Seamusa Colemana.

Chwilę później trener Tottenhamu Londyn postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Erik Lamela, a murawę opuścił Tanguy Ndombèlé. W tej samej minucie w drużynie Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Lucas Moura wszedł za Reguilóna.

Jedenastka gości otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 68. minucie gola wyrównującego strzelił Harry Kane.

Trener Everton FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joshuę Koja. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Tom Davies. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce Tottenhamu Londyn doszło do zmiany. Dele Alli wszedł za Harry'ego Kane'a. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Moussa Sissoko
61′ Alex Iwobi
Pierre Emil Hoejbjerg8′
21′ 84′ Tom Davies
Sergio Reguilón Rodríguez64′
 31′ (k.), 62′ Gylfi Thor Sigurdsson
Davinson Sánchez Mina
61′ Seamus Coleman
Lucas Moura64′
84′ Joshua Christian Kojo King
Harry Winks
Isaac Price
Gareth Bale

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.

Zespół ”The Toffees” w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.