• 5 .Burnley FC (0 pkt.)
  • 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Everton FC - Sheffield United 0-1 (0-1). Liga angielska - 36. kolejka Premier League

W meczu 36. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 16 maja, jedenastka Everton FC przegrała z Sheffield United 0-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Goodison Park w Liverpoolu.

D. Jebbison 7'

Drużyna Sheffield United (”Szable”) przed meczem zajmowała 20. miejsce w tabeli, zatem musiała zdobywać punkty, żeby wyrwać się ze strefy spadkowej.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 103 starcia zespół Everton FC (”The Toffees”) wygrał 42 razy i zanotował 35 porażek oraz 26 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Daniel Jebbison dla drużyny Sheffield United. Bramka padła w tej samej minucie. Przy strzeleniu gola asystował Jack Robinson.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Chris Basham z ”Szabl”. Była to 26. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Sheffield United.

Trener Everton FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gylfi Sigurdsson, a murawę opuścił Mason Holgate. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Jamesowi Rodriguezowi, zawodnikowi Everton FC.

W 78. minucie James Rodriguez został zastąpiony przez Bernarda. W tej samej minucie w drużynie Everton FC doszło do zmiany. André Gomes wszedł za Abdoulaye Doucourégo. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Sheffield United: George'owi Baldockowi w 81. i Jackowi Robinsonowi w 90. minucie.

Aaron Ramsdale
46′ Mason Holgate
George Baldock81′
78′ Abdoulaye Doucouré
David McGoldrick
66′ 78′ James Rodriguez
Kean Bryan
78′ Bernard
Kyron Gordon
Tom Davies
Phil Jagielka
Fabian Delph
Max Lowe
78′ Andre Gomes
Zak Brunt
Alex Iwobi
John David Lundstram
46′ Gylfi Thor Sigurdsson
Rhian Brewster

Jeśli jedenastka ”The Toffees” nie wykorzystała 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Everton FC, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Sheffield United nie skorzystał ze zmian.