• 5 .West Ham United FC (55 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (53 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (53 pkt.)
  • 8 .Everton (49 pkt.)

Everton FC - Newcastle Utd 0-2 (0-0). Liga angielska - 21. kolejka Premier League

W spotkaniu 21. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 30 stycznia, zespół Everton FC przegrał z Newcastle Utd 0-2 (0-0). Pojedynek odbył się na Goodison Park w Liverpoolu.

C. Wilson 73',90'

Drużyna Newcastle Utd (”Sroki”) przed meczem zajmowała 16. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 162 mecze zespół Everton FC (”The Toffees”) wygrał 66 razy i zanotował 62 porażki oraz 34 remisy.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między czwartą a 33. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 54. minucie Jamaal Lascelles zastąpił Ciarana Clarka. W 61. minucie kartkę dostał Michael Keane, piłkarz ”The Toffees”.

Chwilę później trener Everton FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł André Gomes, a murawę opuścił Alex Iwobi. Chwilę później trener ”Srok” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Ryana Frasera. Na boisko wszedł Allan Saint-Maximin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Dopiero w drugiej połowie Callum Wilson wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Srok”, strzelając gola w 73. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jonjo Shelvey.

Między 79. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Newcastle Utd w 90. minucie spotkania, gdy Callum Wilson zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Jamala Lewisa.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-2.

Jamaal Lascelles4′ 54′
61′ Michael Keane
Fabian Schaer
Lucas Digne
Jamal Lewis
Abdoulaye Doucouré
Jeffrey Hendrick88′
63′ Alex Iwobi
Jonjo Shelvey21′
Richarlison de Andrade
Miguel Ángel Almirón Rejala
33′ Gylfi Thor Sigurdsson
Isaac Hayden
79′ James Rodriguez
Allan Saint-Maximin67′
63′ Andre Gomes
Joelinton Cassio Apolinário de Lira
Anthony Gordon
Andy Carroll

Dwight Gayle

Drużyna Everton FC zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał trzy żółte kartki ”The Toffees”, a piłkarzom gości przyznał cztery.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała jednej zmiany. Natomiast zespół Newcastle Utd w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.