Reklama

Reklama

  • 1 .Manchester City (50 pkt.)
  • 2 .Chelsea Londyn (42 pkt.)
  • 3 .Liverpool FC (41 pkt.)
  • 4 .Arsenal Londyn (35 pkt.)
  • 5 .West Ham United FC (31 pkt.)
  • 6 .Manchester United (31 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (30 pkt.)
  • 8 .Wolverhampton Wanderers FC (25 pkt.)

Dlaczego Grosicki zrezygnował w ostatniej chwili?

Ciągle nie ma jasności, jakie były dokładnie powody rezygnacji Kamila Grosickiego w ostatniej chwili z podpisania kontraktu z Bursasporem. Pojawiają się za to nowe spekulacje.

Według tureckich mediów, Polak mógł jeszcze zmienić zdanie i negocjować kontrakt z innym klubem - Galatasarayem albo Rizesporem. Spekulacje wzięły się m.in. po informacji jednego z dziennikarzy, jakoby "Grosik" wyszedł nagle ze spotkania, twierdząc, że musi zadzwonić, po czym... już się więcej nie pojawił. To mogło oznaczać, że w ostatniej chwili dostał lepszą propozycję. Potem jednak okazało się, że ekipa Rizesporu na pewno nie wchodziła w grę, bo zainteresowanie polskim zawodnikiem zostało oficjalnie zdementowane przez klub.

Jeszcze inną przyczynę, ale tylko domniemaną podał portal bursa.com, sugerując, że Polak chciał otrzymać pieniądze za cały kontrakt z góry, na co zarząd klubu się nie zgodził.

Reklama

Ile w tym prawdy - nie wiadomo. Pewne jest za to, że Grosicki przeszedł wcześniej testy medyczne w Turcji i nie było żadnych formalnych przeszkód do podpisania umowy z Bursasporem.

Skrzydłowy reprezentacji, który w nowym rozdaniu selekcjonera Jerzego Brzęczka nie znalazł uznania i nie został powołany do kadry na mecze w Lidze Narodów, ma wybitnego pecha, jeśli chodzi o porozumienie z nowym klubem w ostatnim dniu okienka transferowego. Przed dwoma laty w podobny sposób upadła sprawa jego transferu do angielskiego Burnley. Dopiero po kilku miesiącach przeszedł do Hull City, w którym najprawdopodobniej jeszcze zostanie w Championship, mimo usilnych prób zmiany środowiska.

Chyba że stanie się jeszcze coś nieprzewidzianego tam, gdzie można dłużej dokonywać transferów. To nie są jednak ligi, które potencjalnie mogłyby go interesować.


Reklama

Reklama

Reklama