• 1. Słowacja (3 pkt.)
  • 2. Hiszpania (1 pkt.)
  • 3. Szwecja (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Derby County - Swansea 2-0 w meczu 19. kolejki Championship. Gol Kamila Jóźwiaka

Derby County pokonało 2-0 Swansea City w meczu 19. kolejki Championship. Swoją debiutancką bramkę w nowej drużynie zdobył Kamil Jóźwiak, cały mecz rozegrał Krystian Bielik.

Championship: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Kolejny mecz w wyjściowym składzie Derby rozpoczęła dwójka Polaków - Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak. Drugi z nich zdobył premierowe trafienie dla angielskiej drużyny.

Wcześniej jednak na prowadzenie Derby wyprowadził doświadczony Colin Kazim-Richards, dzięki czemu "Barany" prowadziły już od 4. minuty.

Jóźwiak zaś wpisał się na listę strzelców w 37. minucie. Polski skrzydłowy bardzo ładnie ściął z prawej strony do środka pola karnego i mocnym uderzeniem z lewej nogi podwyższył wynik meczu!

Dla drużyny prowadzonej przez Wayne'a Rooney'a było to bardzo ważne zwycięstwo, i to z należącą do czołówki Swansea. Derby wciąż jest w strefie spadkowej, ale zrównało się punktami ze sklasyfikowanymi wyżej Notthingham oraz Rotherham.

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Derby County - Swansea City 2-0 (2-0)

Bramki: 1-0 Kazim-Richards (4.), 2-0 Jóźwiak (37.).

Matt Grimes
73′ Martyn Waghorn
Jay Fulton46′
 4′ 90′ Colin Kazim-Richards
Jamal Lowe61′
 37′ 90′ Kamil Jóźwiak