• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Derby County - Cardiff City 1-1 w 8. kolejce Championship. Uraz Kamila Jóźwiaka

W meczu 8. kolejki Championship Derby County zremisowało z Cardiff City 1-1. W wyjściowym składzie "Baranów" znalazł się Kamil Jóźwiak, który po spotkaniu nie był w stanie opuścić murawy o własnych siłach.

Gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie po bramce Martyna Waghorna. Do wyrównania doprowadził w 77. minucie Kieffer Moore.

Niestety, Kamil Jóźwiak najprawdopodobniej okupił ten mecz urazem i opuszczał murawę przy pomocy członków sztabu medycznego.

- Powiedział mi, że ktoś wylądował na czubku jego stopy. Czuł duży ból - stwierdził na pomeczowej konferencji prasowej trener Phillip Cocu.

Dziennikarz Ryan Conway zacytował natomiast wypowiedź jednego z członków sztabu szkoleniowego Derby County, który odnosząc się do urazu Polaka miał przyznać, że "źle to wygląda".