• 5 .Chelsea Londyn (44 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 7 .Everton (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (39 pkt.)

Derby County - AFC Bournemouth 1-0 w 25. kolejce Championship. Gol Krystiana Bielika

Derby County pokonało 1-0 AFC Borunemouth i opuściło strefę spadkową. Bramkę dla Derby zdobył Krystian Bielik, a w wyjściowym składzie znalazł się też Kamil Jóźwiak.

Już na początku meczu Krystian Bielik zderzył się głową z jednym z rywali i zaczął krwawić. Polak musiał zmienić koszulkę, a ponieważ na ławce nie było zapasowej, to otrzymał trykot... bez numeru i nazwiska z tyłu koszulki.

Bielik wyróżniał się jednak nie tylko specyficzną koszulką, ale i dobrą grą. W 32. minucie to właśnie on zdobył jedyną bramkę w spotkaniu, bardzo przytomnie odnajdując się w zamieszaniu po rzucie rożnym.

Dobre oceny za swoją grę zebrał też Kamil Jóźwiak, który został zmieniony w 82. minucie. Bielik rozegrał całe spotkanie.

Dzięki wygranej drużyna Wayne'a Rooney'a uciekła ze strefy spadkowej. To tym bardziej godne uwagi, że Bournemouth zajmuje czwarte miejsce w tabeli.

Derby County - AFC Bournemouth 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Bielik (32.).