Reklama

Reklama

Tabela gr. E "Polskiej" :
  • 1. Szwecja (4 pkt.)
  • 2. Słowacja (3 pkt.)
  • 3. Hiszpania (1 pkt.)
  • 4. Polska (0 pkt.)

Debbie Hewitt będzie szefową angielskiej federacji piłkarskiej

Debbie Hewitt, która ma za sobą udaną karierę biznesową, została wybrana na przewodniczącą angielskiej federacji piłkarskiej (FA). Funkcję ma zacząć pełnić od stycznia 2022 roku i będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Przyszła szefowa FA została jednomyślnie wybrana przez siedmioosobowy panel selekcyjny federacji, który pochwalił ją za "wyjątkową wiedzę fachową w zakresie prezydentury i zarządzania w wielu różnych sektorach biznesu".

Hewitt zastąpi tymczasowego przewodniczącego Petera McCormicka.

"Od najmłodszych lat pasjonuję się piłką nożną i jestem podekscytowana możliwością odegrania roli w kształtowaniu przyszłości czegoś, co tak wiele znaczy dla tak wielu ludzi" - przyznała.

Istniejąca 158 lat organizacja szukała nowego szefa po tym, jak w listopadzie 2020 roku z funkcji zrezygnował Greg Clarke. Stało się to po tym, jak znany działacz nazwał w parlamencie czarnoskórych zawodników "kolorowymi piłkarzami". Później za te słowa przeprosił i podał się do dymisji.

Reklama

Piłkarska reprezentacja Anglii jest przeciwnikiem Polski w eliminacjach mistrzostw świata 2022. W marcu w Londynie gospodarze wygrali na Wembley 2-1. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje