• 6 .Chelsea Londyn (0 pkt.)
  • 7 .Crystal Palace FC (0 pkt.)
  • 8 .Everton (0 pkt.)

Crystal Palace - Manchester City. Faworyt coraz bliżej tytułu

Piłkarze Manchesteru City po wyjazdowej wygranej z Crystal Palace 2-0 są coraz bliżej siódmego w historii klubu mistrzostwa Anglii. Ich triumf w Premier League może przypieczętować już w niedzielę porażka drugiego w tabeli Manchesteru United z Liverpoolem.

Trener "The Citizens" Josep Guardiola tradycyjnie mocno zmodyfikował skład swojego zespołu względem środowego spotkania w Lidze Mistrzów z Paris Saint-Germain (2-1). I właśnie piłkarze, którzy rzadziej dostają od niego szansę gry, przesądzili o zwycięstwie gości.

W drugiej połowie, między 57. a 59. minutą gry, gole zdobyli Argentyńczyk Sergio Aguero i Hiszpan Ferran Torres.

- Cieszę się, że w końcu mogłem zagrać i to przez 90 minut, co już dawno mi się nie udało. Gol ma zawsze duże znaczenie dla napastnika. Zrobiliśmy, co do nas należało i czekamy na niedzielę. Każdy wynik na Old Trafford przyjmiemy ze spokojem, ale oczywiście lepiej byłoby, gdyby wygrał Liverpool - przyznał trapiony w ostatnich miesiącach kontuzjami Aguero.

Po wygranej w Londynie przewaga w tabeli ekipy City, która ma 80 punktów, nad lokalnym rywalem urosła do 13. Jeśli "Czerwone Diabły" w hicie 34. kolejki z Liverpoolem nie poprawią dorobku, to drużyna Guardioli już w niedzielę cieszyć się będzie z siódmego w historii tytułu.

Do tej pory Manchester City zdobył mistrzostwo w sezonach 1936/37, 1967/68, 2011/12, 2013/14, 2017/18, 2018/19. Dwa ostatnie już z byłym szkoleniowcem Barcelony i Bayernu Monachium na ławce. W poprzednim uplasował się na drugim miejscu, za Liverpoolem.

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

Zespół z Manchesteru ma w tym sezonie szansę na trzy trofea. W ostatnią niedzielę zdobył Puchar Ligi, mistrzostwo ma na wyciągnięcie ręki, a jest także blisko awansu do finału Ligi Mistrzów.

Za plecami "Obywateli" toczy się zacięta walka przede wszystkim o miejsce gwarantujące udział w następnej edycji Ligi Mistrzów. Oprócz obu drużyn z Manchesteru w najlepszej sytuacji jest ekipa Leicester City, która w piątek zremisowała na wyjeździe 1-1 z Southamtpon FC Jana Bednarka i ma 63 pkt, czyli o pięć więcej niż czwarta Chelsea Londyn.

Kolejne lokaty zajmują West Ham United, którego bramkarzem jest Łukasz Fabiański, z 55 pkt, Liverpool - 54 i Tottenham Hotspur - 53.

W sobotę zagrają ze sobą dwie drużyny mające Polaków w kadrach - Brighton Jakubem Moderem na ławce rezerwowych i Michałem Karbownikiem poza kadrą meczową podejmie Leeds United. Do podstawowej jedenastki "Pawi" po wielu tygodniach wraca Mateusz Klich, który stracił w niej miejsce po zakażeniu koronawirusem na zgrupowanie reprezentacji Polski.

Joao Cancelo
81′ Cheikhou Kouyaté
Nathan Aké
Scott Dann
Aymeric Laporte
Tyrick Mitchell
Benjamin Mendy
60′ Jairo Riedewald
. Fernandinho67′
Eberechi Eze
Ferran Torres García  59′
49′ Luka Milivojević
Rodrigo Hernández Cascante
82′ Andros Townsend
Raheem Sterling
68′ Christian Benteke
Kyle Walker
60′ Jeffrey Schlupp
Kevin De Bruyne
Patrick John Miguel van Aanholt
Philip Foden
James McCarthy
Ilkay Guendogan
82′ Jordan Ayew
Bernardo Silva
Michy Batshuayi
Ołeksandr Zinczenko67′
68′ Jean-Philippe Mateta