Crystal Palace Football Club - Manchester United Football Club 1-0 (1-0). Liga - 38. kolejka

W starciu 38. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 22 maja, drużyna Crystal Palace zwyciężyła z Manchesterem United 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Selhurst Park w Londynie.

W  starciu 38. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 22 maja, drużyna Crystal Palace zwyciężyła  z Manchesterem United  1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Selhurst Park w Londynie.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków drużyna Crystal Palace wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż 12 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną bramkę meczu zdobył Wilfried Zaha dla jedenastki Crystal Palace. Bramka padła w tej samej minucie.

W 43. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Willa Hughesa z Crystal Palace, a w 44. minucie Hannibala Mejbriego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Crystal Palace.

W 59. minucie kartkę dostał Diogo Dalot, piłkarz Manchesteru United. W 62. minucie Hannibal Mejbri został zastąpiony przez Juana Matę.

W 63. minucie arbiter pokazał kartkę Odsonne'owi Edouardowi z drużyny Crystal Palace. Chwilę później trener Crystal Palace postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jesurana Raka-Sakyiego wszedł Cheikhou Kouyate, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Crystal Palace utrzymać prowadzenie. Trener Manchesteru United postanowił zagrać agresywniej. W 75. minucie zmienił pomocnika Freda i na pole gry wprowadził napastnika Sholę Shoretire'a. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 78. minucie Odsonne Edouard został zmieniony przez Eberechiego Eze'a, a za Willa Hughesa wszedł na boisko James McArthur, co miało wzmocnić jedenastkę Crystal Palace. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dioga Dalota na Alejandra Garnacha. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Manchester United: Victorowi Lindelofowi w 84. minucie i Brunonowi Fernandesowi w pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku. W drugiej połowie nie padły gole.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Manchesteru United w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.