• 5 .Arsenal Londyn (20 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (19 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Manchester United (17 pkt.)

Crystal Palace FC - Leicester City 2-2 (0-2). Liga angielska - 7. kolejka Premier League

W starciu 7. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 3 października, zespół Crystal Palace zremisował z Leicester City 2-2 (0-2). Mecz odbył się na Selhurst Park w Londynie.

J. Vardy 37'

Drużyna Crystal Palace (”Orły”) przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania zespół Leicester City (”Lisy”) wygrał dziewięć razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Już w pierwszych minutach jedenastka ”Orłów” próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Ryanowi Bertrandowi z drużyny gości. Była to 29. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Leicester City w 31. minucie spotkania, gdy Kelechi Iheanacho strzelił pierwszego gola.

Drużyna ”Orłów” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 37. minucie kolejnego gola dla ”Lis” strzelił Jamie Vardy. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Harvey Barnes.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę obejrzał Youri Tielemans z Leicester City. W 53. minucie Jordan Ayew zastąpił Michaela Olise'a.

W 60. minucie w jedenastce Leicester City doszło do zmiany. Boubakary Soumaré wszedł za Hamzę Choudhurego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Michael Olise wywołał eksplozję radości wśród kibiców Crystal Palace, zdobywając bramkę w 61. minucie starcia. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 71. minucie, w drużynie ”Lis” za Kelechiego Iheanacho wszedł James Maddison, a w zespole Crystal Palace Conor Gallagher zmienił Jeffreya Schluppa.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Crystal Palace przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie gola wyrównującego strzelił Jeffrey Schlupp.

Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Crystal Palace i jedną drużynie przeciwnej. W 80. minucie Ademola Lookman został zmieniony przez Marca Albrightona, co miało wzmocnić zespół ”Lis”. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Odsonne'a Édouarda na Christiana Benteke'a. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Timothy Castagne
78′ Joachim Andersen
Caglar Soyuncu
Addji Keaninkin Marc-Israel Guéhi
Jannik Vestergaard
Tyrick Mitchell
Ryan Bertrand29′
71′ Conor Gallagher
Hamza Choudhury60′
83′ James McArthur
Ademola Lookman80′
Luka Milivojević
Harvey Lewis Barnes90′
53′ Jordan Ayew
Youri Tielemans46′
85′ Odsonne Édouard
James Maddison71′
53′  61′ Michael Olise
Boubakary Soumaré60′
71′  72′ Jeffrey Schlupp
Patson Daka
85′ Christian Benteke
Ayoze Pérez Gutiérrez

Piłkarze Crystal Palace otrzymali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.