• 5 .Chelsea Londyn (54 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (49 pkt.)
  • 8 .Everton (47 pkt.)

Crystal Palace FC - Fulham Londyn 0-0. Liga angielska - 26. kolejka Premier League

28 lutego na Selhurst Park w Londynie odbył się mecz 26. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Crystal Palace i Fulham FC. Starcie zakończyło się remisem 0-0.

26. kolejka Anglia - Premier League
2021-02-28 13:00 | Stadion: Selhurst Park | Arbiter: Anthony Taylor
Crystal Palace FC
Fulham Londyn
0
0

Drużyna Fulham FC (”The Cottagers”) przed meczem zajmowała 18. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka Crystal Palace (”Orły”) wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Od pierwszych minut drużyna Fulham FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki ”Orłów” była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Fulham FC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Temitaya Olaoluwę wszedł Antonee Robinson. W 55. minucie kartkę dostał Luka Milivojević, piłkarz ”Orłów”.

Niedługo później trener Fulham FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Ivan Cavaleiro, a murawę opuścił Bobby De Cordova-Reid. W 73. minucie w zespole ”The Cottagers” doszło do zmiany. Aleksandar Mitrović wszedł za André-Franka Zamba. Po chwili trener Crystal Palace postanowił wzmocnić linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Eberechiego Eze'a. Na boisko wszedł James McCarthy, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Antonee Robinsonowi z jedenastki gości.

Temitayo Olufisayo Olaoluwa Aina46′
55′ Luka Milivojević
André-Frank Zambo Anguissa73′
79′ Eberechi Eze
Antonee Robinson46′ 83′
79′ James McCarthy
Mario René Junior Lemina
Michy Batshuayi
Josh Onomah
Jean-Philippe Mateta
Ivan Cavaleiro66′

Aleksandar Mitrović73′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła jednego zawodnika. Natomiast zespół Fulham FC w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.