• 5 .Liverpool FC (60 pkt.)
  • 6 .West Ham United FC (58 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (56 pkt.)
  • 8 .Everton (56 pkt.)

Crystal Palace FC - Chelsea Londyn 1-4 (0-3). Liga angielska - 31. kolejka Premier League

10 kwietnia na Selhurst Park w Londynie odbył się mecz 31. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Crystal Palace i Chelsea FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chelsea FC 4-1.

K. Zouma 30'

Jedenastka Chelsea FC (”The Blues”) bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piąte miejsce i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 37 pojedynków jedenastka Chelsea FC wygrała 22 razy i zanotowała sześć porażek oraz dziewięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Chelsea FC otworzyli wynik. W ósmej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Kai Havertz. Przy strzeleniu gola asystował Callum Hudson-Odoi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC w 10. minucie spotkania, gdy Christian Pulisic strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kai Havertz.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Cheikhou Kouyatému z ”Orłów”. Była to 29. minuta meczu.

Rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 30. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Kurt Zouma. Asystę przy bramce zanotował Mason Mount.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 59. minucie za Eberechiego Eze'a wszedł Jeffrey Schlupp. W tej samej minucie Jairo Riedewald został zmieniony przez Jamesa McCarthy'ego, co miało wzmocnić zespół Crystal Palace. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jorginha na N'Gola Kantégo.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 63. minucie bramkę pocieszenia zdobył Christian Benteke. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jeffrey Schlupp.

Kibice Crystal Palace nie mogli już doczekać się wprowadzenia Androsa Townsenda. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jordan Ayew. Na murawie, jak to często zdarzało się Chelsea FC w tym sezonie, pojawił się Reece James, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 76. minucie Calluma Hudsona-Odoiego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Niedługo później Christian Pulisic wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chelsea FC, strzelając kolejnego gola w 78. minucie starcia. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie ”The Blues” doszło do zmiany. Hakim Ziyech wszedł za Mateo Kovaczicia.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-4.

Cesar Azpilicueta
29′ Cheikhou Kouyaté
Antonio Ruediger
Gary Cahill
Kurt Happy Zouma  30′
Patrick John Miguel van Aanholt
Callum Hudson-Odoi76′
76′ Jordan Ayew
Luiz Frello Jorginho61′
Luka Milivojević
Mason Mount
59′ Eberechi Eze
Christian Pulisic  10′, 78′
59′ Jairo Riedewald
Ben Chilwell
 63′ Christian Benteke
Emerson Palmieri dos Santos
59′ Jeffrey Schlupp
N'Golo Kanté61′
59′ James McCarthy
Hakim Ziyech83′
76′ Andros Townsend
Tamy Abraham
Jean-Philippe Mateta
Olivier Giroud
Jesuran Rak-Sakyi
Timo Werner

Jedenastka Chelsea FC była w posiadaniu piłki przez 64 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Chelsea FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.