• 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .Chelsea Londyn (29 pkt.)
  • 8 .Southampton FC (29 pkt.)

Crystal Palace - Chelsea Londyn 0-1 w 17. kolejce Premier League

Chelsea pokonała na wyjeździe w derbach Londynu Crystal Palace 1-0 w 17. kolejce Premier League. Lider zwiększył swoją przewagę w tabeli i odniósł 11. ligowe zwycięstwo z rzędu, wyrównując klubowy rekord.

W 22. minucie Diego Costa zobaczył żółta kartkę, która wykluczy go z udziały w następnym meczu, kiedy Chelsea 26 grudnia zagra na Stamford Bridge z AFC Bournemouth.

To jednak reprezentant Hiszpanii dał na Selhurst Park zespołowi "The Blues" prowadzenie, a jak się okazało też i trzy punkty. Po dośrodkowaniu z prawej strony Cesara Azpilicuety, Costa z kilku metrów uderzeniem głową pokonał Wayne'a Hennesseya.

Napastnik Chelsea zaliczył już 13. trafienie w tym sezonie i jest samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Goście stracili w sobotę na przyszłość jeszcze jednego zawodnika. Po godzinie gry żółtą kartę ujrzał N'Golo Kanté, który podobnie jak Costa, będzie pauzował w starciu z Bournemouth.

Potem, pomimo kilku bardzo dobrych sytuacji ani jednej, ani drugiej drużynie nie udało się strzelić gola.

Bardzo blisko tego był Marcos Alonso, po którego uderzeniu z rzutu wolnego w 84. minucie piłka odbiła się od poprzeczki.

Chelsea 11 ligowych meczów z rzędu wygrała już pomiędzy kwietniem a wrześniem 2009 roku, rekord Premier League należy natomiast do innego londyńskiego klubu - Arsenalu, który 14 kolejnych zwycięstw zanotował w 2002 roku.

Crystal Palace - Chelsea 0-1 (0-1)