Reklama

Reklama

Cristiano Ronaldo oskarżony przez FA. Uderzył autystycznego chłopca

Cristiano Ronaldo został formalnie oskarżony o złamanie regulaminu Angielskiej Federacji Piłkarskiej (FA). Chodzi o incydent z kwietnia tego roku, gdy Portugalczyk uderzył w rękę autystycznego chłopca, próbującego zrobić piłkarzowi zdjęcie. "Zachowanie zawodnika było niewłaściwe i/lub brutalne" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

"Cristiano Ronaldo został oskarżony o złamanie reguły FA E3 za incydent, który miał miejsce po meczu Premier League pomiędzy  Manchesterem United a Evertonem w sobotę 9 kwietnia 2022 roku" - wpis o takiej treści zamieścił na Twitterze rzecznik Angielskiej Federacji Piłkarskiej

Do incydentu doszło 9 kwietnia tego roku na Goodison Park. Po meczu Everton - Manchester United, wygranym przez gospodarzy 1-0, Portugalczyk schodził do szatni mocno sfrustrowany. 14-letni chłopiec z autyzmem próbował mu wówczas zrobić zdjęcie. 

Reklama

Piłkarz zareagował agresywnie, uderzając młodego kibica w rękę i wytrącając mu telefon. Jak twierdzi matka chłopca, u jej syna w efekcie zajścia pojawiły się siniaki. A wyświetlacz urządzenia uległ zniszczeniu.  

Ronaldo zaprasza na Old Trafford. Oferta odrzucona

CR7 przeprosił za swoje zachowanie w mediach społecznościowych. Zaprosił również swojego fana na mecz rozgrywany na Old Trafford. Propozycja nie została jednak przyjęta.    

FA nie podaje, jakie środki dyscyplinarne zamierza zastosować wobec Ronaldo. Sprawa ma jednak charakter rozwojowy. W sierpniu piłkarz dobrowolnie stawił się na wezwanie policji i został przesłuchany. 

Nieoficjalnie wiadomo, że 37-letni zawodnik dzwonił do matki chłopca i próbował załagodzić sytuację. Tą drogą również nie odniósł oczekiwanego rezultatu. Wiele wskazuje na to, że ta niechlubna historia zakończy się dla gracza MU koniecznością wypłaty sowitego odszkodowania.  

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL