Reklama

Reklama

Courtois wierzy, że Hazard ma potencjał na "Złotą Piłkę"

Thibaut Courtois, bramkarz Chelsea Londyn, jest przekonany, że jego klubowy kolega Eden Hazard, może w przyszłości zdobyć "Złotą Piłkę" dla najlepszego gracza świata.

Obecnie ta nagroda przyznawana od kilku lat wspólnie przez FIFA i magazyn "France Football" trafia tylko do dwóch piłkarzy. Od siedmiu lat dzielą się nią Portugalczyk Cristiano Ronaldo i Argentyńczyk Lionel Messi.

Hazard to jeden z największych talentów, jaki trafił do Premier League. Belg zawodnikiem Chelsea został w 2012 roku przenosząc się z francuskiego Lille OSC, a teraz jest jednym z najlepiej zarabiających piłkarzy na Wyspach, z tygodniówką wynoszącą 200 tysięcy funtów.

Courtois był kolegą klubowym Hazarda zarówno w Lille, jak i jest w Chelsea, więc poznał go dość dobrze. Ponadto obaj występują przecież w reprezentacji Belgii.

Reklama

"Oczywiście" - powiedział bramkarz "The Blues", zapytany, czy Hazard, mógłby zdobyć "Złotą Piłkę". "On nie jest jeszcze na tym poziomie, co Messi i Ronaldo, którzy o głowę przerastają konkurencję, ale Eden ma potencjał, by znaleźć się na ich miejscu. On ma przecież tylko 24 lata. Wciąż może się poprawiać. Ma potencjał, żeby zostać przyszłym zdobywcą tej nagrody. Dopóki jednak Messi i Ronaldo będą grać jak teraz, strzelać 30 goli w 30 meczach, to nie będzie łatwe" - dodał Courtois.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL