Reklama

Reklama

Claudio Ranieri najlepszym włoskim trenerem sezonu

Claudio Ranieri, trener sensacyjnego lidera Premier League Leicester City, został laureatem nagrody Enzo Bearzota dla najlepszego włoskiego szkoleniowca sezonu. Ceremonia wręczenia wyróżnienia odbędzie się 9 maja w Rzymie.

Prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej Carlo Tavecchio przyznał w środowym oświadczeniu, że Ranieri to "symbol włoskiej doskonałości poza granicami kraju".

64-letni Ranieri jest bardzo chwalony za swoją pracę w Leicester City. Jeszcze niewiele ponad rok temu ten zespół zajmował ostatnie miejsce w angielskiej ekstraklasie, a w obecnym sezonie zdecydowanie prowadzi. Na sześć kolejek przed zakończeniem rozgrywek wyprzedza drugi w tabeli Tottenham Hotspur o siedem punktów.

Nagroda Enzo Bearzota, przyznawana od 2011 roku, została nazwana na cześć zmarłego rok wcześniej słynnego szkoleniowca, który doprowadził Italię do złotego medalu mistrzostw świata 1982.

Reklama

W poprzednim sezonie jej laureatem był Massimiliano Allegri.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy