• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Chelsea - Southampton 3-1. Kontuzja Artura Boruca

Chelsea Londyn pokonała Southampton FC 3-1 w meczu 13. kolejki Premier League. Gospodarze stracili gola już w 12. sekundzie, ale odwrócili losy spotkania. Wielkiego pecha miał Artur Boruc. Bramkarz gości bronił bardzo dobrze, ale z powodu kontuzji dłoni musiał opuścić boisko w 58. minucie.

Starcie na Stamford Bridge koszmarnie rozpoczęło się dla "The Blues". Jay Rodriguez wykorzystał fatalne zagranie Michaela Essiena i już w 12. sekundzie dał prowadzenie gościom.

Chelsea atakowała, chcąc odwrócić losy meczu, lecz kapitalnie bronił Artur Boruc. Największym kunsztem wykazał się w 40. minucie broniąc strzał Juana Maty i trzy minuty później, gdy uratował swój zespół po "główce" Fernando Torresa.

Po chaotycznym początku drugiej połowy, Chelsea wyrównała w 55. minucie. Po rzucie rożnym Demba Ba trafił w słupek, a Gary Cahill dobił piłkę w ekwilibrystyczny sposób. Boruc nie zdążył wstać po tym, jak starał się obronić pierwszy strzał. Na dodatek, uderzył dłonią o słupek tak pechowo, że nie mógł grać dalej.

Zmienił go Paulo Gazzaniga i już cztery minuty później przepuścił piłkę do bramki po strzale Johna Terry'ego.

"The Blues" przypieczętowali zwycięstwo trzecim golem w 90. minucie. Z lewej strony dośrodkował Ramires, a Demba Ba wślizgiem wpakował piłkę do siatki.

We pierwszym niedzielnym spotkaniu 13. kolejki Premier League Tottenham zremisował na White Hart Lane w Londynie z Manchesterem United 2-2. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale za każdym razem odpowiadał Wayne Rooney.

Sensacją zakończył się mecz Hull City AFC - Liverpool FC. Gospodarze pokonali "The Reds" 3-1.

W ostatnim meczu kolejki Manchester City wygrał z Swansea City 3-0 po golach Alvaro Negredo i dwóch Samira Nasriego.