Reklama

Reklama

Chelsea. Najbogatszy Czech Petr Kellner zainteresowany przejęciem klubu

Najbogatszy człowiek w Czechach - Petr Kellner może zostać nowym udziałowcem Chelsea Londyn.

Najbogatszy człowiek w Czechach - Petr Kellner może zostać nowym udziałowcem Chelsea Londyn.

Kellner jest notowany na 88. miejscu najbogatszych ludzi świata według magazynu "Forbes". Majątek zbił na ubezpieczeniach i usługach bankowych.

Jest kibicem "The Blues" i ma swoją lożę na Stamford Bridge.

Jak twierdzi metro.co.uk powołując się na czeskie media, Kellner jest gotowy do rozpoczęcia negocjacji z władzami Chelsea w sprawie dużej inwestycji.

Chodzi o przejęcie części udziałów w klubie, a pieniądze Kellnera miałyby pomóc "The Blues" rozbudować stadion. Plany zakładają powiększenie pojemności trybun z 41 do 60 tys. miejsc.

Reklama

Właścicielem Chelsea od 2003 roku jest rosyjski przedsiębiorca i polityk Roman Abramowicz. Od tego czasu londyński klub pięciokrotnie zdobywał mistrzostwo Anglii, w 2012 roku wygrał Ligę Mistrzów, a rok później Ligę Europejską.

Przed kilkoma miesiącami Abramowicz otrzymał ofertę od najbogatszego Brytyjczyka - Jima Ratcliffe'a, ale transakcja, która miała zamknąć się w kwocie 2 mld funtów, nie została zrealizowana.

MZ

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy