• 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Chelsea Londyn - West Bromwich Albion 2-5 w 30. kolejce Premier League

W meczu 30. kolejki Premier League Chelsea Londyn przegrała z West Bromwich Albion 2-5. W kadrze zwycięskiej ekipy tradycyjnie już zabrakło Kamila Grosickiego.

M. Diagne 68'

Mecz rozpoczął się zgodnie z oczekiwaniami. Chelsea w 27. minucie wyszła na prowadzenie. Marcos Alonso z rzutu rożnego trafił w słupek. Celnie dobil jednak Christian Pulisic.

Wszystko co złe dla "The Blues" rozpoczęło się dwie minuty później. Drugą żółtą kartkę otrzymał bowiem Thiago Silva i gospodarze przez ponad godzinę grali w osłabieniu.

West Bromwich szybko wykorzystał grę w przewadze i jeszcze przed przerwą zdobył dwie bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy do siatki trafiał Matheus Pereira. Dobrą szansę na trzeciego gola miał też Matt Phillips, ale trafił w poprzeczkę.

Chelsea była bardzo zmotywowana, aby odrobić straty i od początku drugiej połowy zaatakowała. W 55. minucie ponownie w słupek trafił Alonso, tym razem z gry.

Koncert gry West Bromwich Albion

Skuteczniejsi byli rywale. Bawili się z defensywą "The Blues" i strzelili kolejne dwa gole. W 63. minucie trafił Callum Robinson, a pięć minut później, po koronkowej akcji, wynik podwyższył Mbaye Diagne.

Chelsea się nie poddawała. W 71. minucie do siatki trafił Mason Mount, ale w doliczonym czasie gry wynik ustalił Robinson.

Pomimo zwycięstwa West Bromwich pozostało na przedostatnim 19, miejscu. Ma 21 punktów. Podopieczni Thomasa Tuchela zajmują czwartą pozycję.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Dara Joseph O'Shea24′
5′ 29′ Thiago Silva
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Reece James
Conor Townsend
72′ Luiz Frello Jorginho
Kyle Bartley
33′ Hakim Ziyech
Matt Phillips89′
 27′ 46′ Christian Mate Pulisic
Okay Yokuşlu
Marcos Alonso
Matheus Fellipe Costa Pereira  45′, 45′
66′ Mateo Kovaczić
Branislav Ivanović24′ 37′
33′ Andreas Christensen
Lee Peltier
Antonio Ruediger
Grady Diangana
Billy Gilmour
Jake Livermore89′
72′ Kai Lukas Havertz
Robert Snodgrass
46′  71′ Mason Mount