Chelsea Londyn - Watford Football Club 2-1 (1-0). Liga - 38. kolejka

W spotkaniu 38. kolejki Premier League, które rozegrane zostało 22 maja, zespół Chelsea Londyn wygrał z Watfordem 2-1 (1-0). Mecz na Stamford Bridge obejrzało 32 089 widzów.

W  spotkaniu 38. kolejki  Premier League, które rozegrane zostało 22 maja, zespół Chelsea Londyn wygrał  z Watfordem  2-1 (1-0). Mecz na Stamford Bridge obejrzało 32 089 widzów.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna Chelsea Londyn wygrała aż 10 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea Londyn w 11. minucie spotkania, gdy Kai Havertz strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Kenedy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Chelsea Londyn.

Trener Chelsea Londyn postanowił bronić wyniku. W 58. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Kenedy'ego wszedł Malang Sarr, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Chelsea Londyn utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Chelsea Londyn udało się strzelić gola i wygrać. W 65. minucie Antonio Rudiger zastąpił Rossa Barkleya.

Zawodnicy Watfordu otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Dan Gosling. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Adam Masina.

W samej końcówce meczu w drużynie Chelsea Londyn doszło do zmiany. Ben Chilwell wszedł za Masona Mounta.

Zespół Chelsea Londyn nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku wynik ustalił Ross Barkley.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Jedenastka Chelsea Londyn zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 10 celnych strzałów.

Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.