• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Chelsea Londyn w półfinale Pucharu Anglii

Piłkarze Chelsea Londyn pokonali w powtórzonym meczu 6. rundy Pucharu Anglii Manchester United 1-0 i awansowali do półfinału tych rozgrywek.

Decydująca o losach rywalizacji bramka padła tuż po przerwie. Piłkę w polu karnym "Czerwonych Diabłów" trącił Demba Ba i pokonał David de Geę. W 67. minucie na 2-0 mógł podwyższyć Eden Hazard, ale nieznacznie chybił strzelając z kilkunastu metrów.

Na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry do wyrównania mógł doprowadzić Robin van Persie, ale jego strzał z woleja z dziesięciu metrów minął bramkę Petra Czecha.

Pierwsze starcie Man Utd z Chelsea w 6. rundzie Pucharu Anglii zostało rozegrane 10 marca na Old Trafford. Gospodarze w 11. minucie prowadzili już 2-0 po trafieniach Javiera Hernandeza i Wayne’a Rooneya i...oddali inicjatywę londyńczykom.

"The Blues" odpowiedzieli bramkami Hazarda i Ramiresa, a w końcówce mogli nawet wygrać i zameldować się w półfinale Pucharu Anglii, ale de Gea był na posterunku.

Spotkania 1/2  finału zostaną rozegrane 13 i 14 kwietnia. W pierwszej parze Millwall FC zmierzy się z Wigan Athletic, a Chelsea zagra z Manchesterem City.

Chelsea Londyn - Manchester United 1-0 (0-0)

Bramka: 1-0 Demba Ba (49.)