• 6 .Wolverhampton Wanderers (55 pkt.)
  • 7 .Sheffield United (54 pkt.)
  • 8 .Tottenham Londyn (52 pkt.)

Chelsea Londyn - Southampton FC 4-2 w 34. kolejce Premier League

Chelsea Londyn pokonała na własnym stadionie Southampton FC 4-2 w zaległym spotkaniu 34. kolejki Premier League. Lider ma teraz na koncie 78 punktów i o siedem wyprzedza Tottenham Londyn.

Gospodarze prowadzenie objęli już w piątej minucie. Będący w polu karnym Diego Costa wycofał piłkę do nadbiegającego Edena Hazarda, który przymierzył w sam róg bramki.

"Święci" zdołali jednak wyrównać, kiedy w 24. minucie Oriol Romeu z bliska posłał piłkę do siatki.

Chelsea wróciła na prowadzenie tuż przed przerwą. N'Golo Kante, a więc najlepszy piłkarz tego sezonu w Premier League, dośrodkował w pol karne, gdzie piłkę głową zgrał Marcos Alonso, a także głową do bramki skierował Gary Cahill.

Po zmianie stron dwa gole dołożył Diego Costa. Najpierw w w 53. minucie, a następnie w 89., kiedy Brazylijczyk z hiszpańskim paszportem rozegrał dwie "klepki" - z Edenem Hazardem i Pedrem, a potem trafił do siatki.

Costa ma już na koncie 19 goli i w klasyfikacji strzelców ustępuje tylko Romelu Lukaku (24) i Harry'emu Kane'owi (20).

Wynik spotkania w doliczonym czasie ustalił Ryan Bertrand.

W tabeli "The Blues" mają więc siedem punktów przewagi nad Tottenhamem, ale jeden mecz rozegrany więcej.