• 5 .Arsenal Londyn (23 pkt.)
  • 6 .Wolverhampton Wanderers FC (20 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (19 pkt.)
  • 8 .Brighton & Hove Albion FC (18 pkt.)

Chelsea Londyn - Norwich City 7-0 (3-0). Liga angielska - 9. kolejka Premier League

W pojedynku 9. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 23 października, drużyna Chelsea FC wysoko wygrała z Norwich City 7-0 (3-0). Mecz na Stamford Bridge w Londynie obejrzało 40 113 widzów.

9. kolejka Anglia - Premier League
2021-10-23 13:30 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 40113 | Arbiter: Andy Madley
M. Aarons 62' (samob.)

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna Norwich City (”Kanarki”) przebywa na dole tabeli zajmując 20. miejsce, za to zespół Chelsea FC (”The Blues”) zajmując pierwszą pozycję w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 38 razy. Drużyna ”The Blues” wygrała aż 16 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko 10.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Mason Mount wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”The Blues”, zdobywając bramkę w ósmej minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Jorginho.

Drużyna Norwich City ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 18. minucie trafił Callum Hudson-Odoi. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Mateo Kovaczić.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Reece James. Asystę przy bramce zanotował Mason Mount.

W 45. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Pierre'owi Leesowi z drużyny gości.

Drugą połowę zespół Norwich City rozpoczął w zmienionym składzie, za Dimitrisa Giannoulisa, Pierre'a Leesa weszli Brandon Williams, Milot Rashica. W 55. minucie żółtą kartkę dostał Ben Gibson, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC w 57. minucie spotkania, gdy Ben Chilwell strzelił czwartego gola. To już trzecie trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Mateo Kovaczicia.

W 62. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Norwich City Maximillian Aarons. W 64. minucie za Jorginha wszedł Ruben Loftus-Cheek.

Ben Gibson z Norwich City w 65. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej został on ukarany w 55. minucie. W 69. minucie Joshua Sargent został zmieniony przez Andrewa Omobamidele'a, co miało wzmocnić drużynę Norwich City. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Calluma Hudsona-Odoiego na Hakima Ziyecha oraz Kaiego Havertza na Rossa Barkleya. Na siedem minut przed zakończeniem spotkania żółtą kartką został ukarany Mathias Antonsen, piłkarz Norwich City.

W 85. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Mason Mount z Chelsea FC.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Mason Mount hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 7-0. Asystę zanotował Ruben Loftus-Cheek.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 7-0.

Grant Hanley
 42′ Reece James
Maximillian James Aarons 62′ (samob.)
64′ Luiz Frello Jorginho
Pierre Lees Melou45′ 46′
 8′, 85′ (k.), 90′ Mason Mount
Dimitris Giannoulis46′
 18′ 70′ Callum Hudson-Odoi
Kenny McLean
 57′ Ben Chilwell
Mathias Antonsen Normann83′
Mateo Kovaczić
Joshua Thomas Sargent69′
70′ Kai Lukas Havertz
Milot Rashica46′
70′ Ross Barkley
Lukas Rupp
64′ Ruben Loftus-Cheek
Jakob Lungi Sørensen
. Saul Niguez
Adam Uche Idah
70′ Hakim Ziyech
Christos Tzolis

Zespół Chelsea FC był w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast ”Kanarkom” pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.