• 5 .Chelsea Londyn (43 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (40 pkt.)
  • 7 .Everton (40 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (36 pkt.)

Chelsea Londyn - Newcastle United 2-0 (2-0). Liga angielska - 24. kolejka Premier League

W starciu 24. kolejki angielskiej Premier League, które rozegrane zostało 15 lutego, drużyna Chelsea FC zwyciężyła z Newcastle Utd 2-0 (2-0). Pojedynek odbył się na Stamford Bridge w Londynie.

T. Werner 39'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół Newcastle Utd (”Sroki”) przebywa na dole tabeli zajmując 16. pozycję, za to drużyna Chelsea FC (”The Blues”) zajmując piąte miejsce w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 137 spotkań zespół Chelsea FC wygrał 57 razy i zanotował 45 porażek oraz 35 remisów.

Już w pierwszych minutach zespół Chelsea FC próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 20. minucie za Tamego Abrahama wszedł Olivier Giroud.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC w 31. minucie spotkania, gdy Olivier Giroud zdobył pierwszą bramkę.

Zespół Newcastle Utd ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy skutecznym uderzeniem popisał się Timo Werner.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Trener Newcastle Utd wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Joelintona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Dwight Gayle. W 70. minucie Mason Mount został zmieniony przez N'Gola Kantégo, co miało wzmocnić drużynę Chelsea FC. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Allana Saint-Maximina na Ryana Frasera.

Po chwili trener ”The Blues” postanowił bronić wyniku. W 78. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Calluma Hudsona-Odoiego wszedł Reece James, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Chelsea FC utrzymać prowadzenie. W 79. minucie w drużynie Newcastle Utd doszło do zmiany. Andy Carroll wszedł za Josepha Willocka.

Ciaran Clark
78′ Callum Hudson-Odoi
Jamal Lewis
Luiz Frello Jorginho
Joseph Willock79′
70′ Mason Mount
Jonjo Shelvey
 39′ Timo Werner
Isaac Hayden
Marcos Alonso
Dwight Gayle64′
Mateo Kovaczić
Miguel Ángel Almirón Rejala
20′ Tamy Abraham
Allan Saint-Maximin72′
Edouard Mendy
Martin Dúbravka
Ben Chilwell
Paul Dummett
78′ Reece James
Ryan Fraser72′
Emerson Palmieri dos Santos
Matthew Longstaff
Kurt Happy Zouma
Sean Longstaff
70′ N'Golo Kanté
Jacob Murphy
Christian Pulisic
Matt Ritchie
Hakim Ziyech
Joelinton Cassio Apolinário de Lira64′
20′  31′ Olivier Giroud
Andy Carroll79′

Jedenastka ”The Blues” była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Sędzia nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.