• 6 .Brighton & Hove Albion FC (13 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (11 pkt.)
  • 8 .Aston Villa FC (10 pkt.)

Chelsea Londyn - Manchester City 1-1

Hit 23. kolejki - mecz na szczycie Premier League pomiędzy Chelsea Londyn a Manchesterem City zakończył się remisem 1-1.

Premier League - zobacz wyniki, strzelców, składy, terminarz i tabelę

Spotkanie było niezwykle ciekawe, zwłaszcza w pierwszej połowie. Zastępujący zawieszonego Diego Costę Loic Remy dał prowadzenie gospodarzom w 41. minucie, gdy zamienił na gola kapitalne podanie Edena Hazarda.

Szybko wyrównał David Silva - wślizgiem zmienił lot piłki po strzale Sergio Aguero. Argentyńczyk wykorzystał okazję po nieczystym piąstkowaniu przez bramkarza gospodarzy.

Po zmianie stron oba zespoły bardziej koncentrowały się na defensywie i remis nie krzywdzi żadnej z ekip.

W drugiej połowie w zespole Man City pojawił się Frank Lampard, który swoją grą w "The Blues" w latach 2001-2014 zapracował na miano legendy Chelsea. Fani przyjęli go bardzo ciepło, skandując "Super Frankie Lampard!"

W zespole "The Blues", oprócz Costy, zabrakło także kontuzjowanego Cesca Fabregasa, którego podania najczęściej otwierają drogę do bramki piłkarzom Chelsea.

Londyńczycy prowadzą w tabeli i wciąż mają 5-punktową przewagę nad City.

Chelsea Londyn - Manchester City 1-1 (1-1)