• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Chelsea Londyn - Manchester City 0-1. "The Citizens" liderem

Chelsea Londyn przegrała 0-1 (0-0) z Manchesterem City w ostatnim sobotnim spotkaniu 7. kolejki Premier League. Bramkę, na wagę zwycięstwa i pierwszego miejsca w tabeli, zdobył Kevin de Bruyne.

Premier League - sprawdź terminarz, wyniki oraz tabelę!

"The Citizens" mogli objąć prowadzenie tuż przed przerwą. Kevin de Bruyne zacentrował idealnie, na głowę Fernandinho, ale znakomitą interwencję zaliczył Thibaut Courtois.

Fenomenalną paradę zaliczył także jego vis a vis w bramce "Obywateli". Ederson sparował do boku piłkę po "bombie" Edena Hazarda.

W 67. minucie De Bruyne fantastycznie wymienił piłkę z Gabrielem Jesusem i strzałem w samo okienko dał prowadzenie gościom.

Sześć minut przed końcem meczu Manchester City mógł postawić kropkę nad "i". Gabriel Jesus uderzył z wolejem ze skraju pola karnego, ale piłkę niemal z linii bramkowej wybił Antonio Ruediger.

Dzięki wygranej, "The Citizens" utrzymali prowadzenie w tabeli. W siedmiu kolejkach zdobyli 19 punktów. Tyle samo "oczek" ma Manchester United, ale piłkarze Pepa Guardioli mają lepszy bilans bramkowy.