• 5 .Brighton & Hove Albion FC (15 pkt.)
  • 6 .Tottenham Hotspur Londyn (15 pkt.)
  • 7 .Manchester United (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Chelsea Londyn - Manchester City 0-1 (0-0). Liga angielska - 6. kolejka Premier League

25 września na Stamford Bridge w Londynie odbyło się spotkanie 6. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Chelsea FC i Manchesteru City. Starcie zakończyło się zwycięstwem Manchesteru City 1-0. Na stadionie zasiadło 40 036 widzów.

6. kolejka Anglia - Premier League
2021-09-25 13:30 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 40036 | Arbiter: Michael Oliver
Chelsea Londyn
Manchester City
0
1
Gabriel Jesus 53'

Był to pojedynek zespołów z czołówki tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się pierwsza i piąta jedenastka Premier League.

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 144 pojedynki drużyna Chelsea FC (”The Blues”) wygrała 59 razy i zanotowała 47 porażek oraz 38 remisów.

Od pierwszych minut drużyna Manchesteru City (”Obywatele”) zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Chelsea FC była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 29. minucie za Reece'a Jamesa wszedł Thiago Silva.

Jedyną bramkę meczu dla Manchesteru City zdobył Gabriel Jesus w 53. minucie. W zdobyciu bramki pomógł João Cancelo.

W 60. minucie w jedenastce Chelsea FC doszło do zmiany. Kai Havertz wszedł za N'Gola Kantégo. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Aymeric Laporte z drużyny gości. Niedługo później trener Chelsea FC postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Jorginha. Na boisko wszedł Ruben Loftus-Cheek, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Od 77. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Chelsea FC i jedną drużynie przeciwnej.

Kyle Walker
84′ Antonio Ruediger
Ruben Dias90′
78′ Andreas Christensen
Aymeric Laporte65′
29′ Reece James
Joao Cancelo
60′ N'Golo Kanté
Bernardo Silva
77′ Marcos Alonso
Kevin De Bruyne81′
Mateo Kovaczić
Rodrigo Hernández Cascante
76′ Luiz Frello Jorginho
Nathan Aké
29′ Thiago Silva
John Stones
Trevoh Chalobah
. Fernandinho87′
60′ Kai Lukas Havertz
Roméo Lavia
76′ Ruben Loftus-Cheek