• 5 .Tottenham Hotspur Londyn (33 pkt.)
  • 6 .Everton (32 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (32 pkt.)
  • 8 .Chelsea Londyn (29 pkt.)

Chelsea Londyn - Leeds United 3-1 (1-1). Liga angielska - 11. kolejka Premier League

5 grudnia na Stamford Bridge w Londynie odbyło się starcie 11. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Chelsea FC i Leeds United. Mecz zakończył się zwycięstwem Chelsea FC 3-1. Na stadionie zasiadło 2 000 widzów.

11. kolejka Anglia - Premier League
2020-12-05 21:00 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 2000 | Arbiter: Kevin Friend
P. Bamford 4'

Zespół Chelsea FC (”The Blues”) bardzo potrzebował punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Drużyna ta zajmowała trzecie miejsce i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 80 pojedynków jedenastka Leeds United (”Pawie”) wygrała 36 razy i zanotowała 23 porażki oraz 21 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Bamford. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie osiem zdobytych bramek. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Kalvin Phillips.

W dziewiątej minucie Robin Koch został zastąpiony przez Llorente'a.

Piłkarze Chelsea FC odpowiedzieli strzeleniem gola. W 27. minucie Olivier Giroud wyrównał wynik meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Reece James.

Po pół godzinie gry w drużynie ”The Blues” doszło do zmiany. Christian Pulisic wszedł za Hakima Ziyecha. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Leeds United postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Ian Poveda-Ocampo, a murawę opuścił Jack Harrison.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC w 61. minucie spotkania, gdy Kurt Zouma zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Masona Mounta.

Po chwili trener Chelsea FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Kaiego Havertza. Na boisko wszedł Mateo Kovaczić, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie Ezgjan Alioski został zmieniony przez Rodriga, co miało wzmocnić jedenastkę ”Pawii”. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Oliviera Girouda na Tamy Abraham. W 74. minucie sędzia pokazał kartkę Llorente'owi, piłkarzowi Leeds United.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry zmusił do kapitulacji bramkarza Christian Pulisic. Asystę przy golu zanotował Timo Werner.

Dwie minuty później kartkę dostał Raphinha z Leeds United. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Luke Ayling
 61′ Kurt Happy Zouma
Robin Koch9′
Thiago Silva
Liam Cooper
Ben Chilwell
Ezgjan Alioski69′
67′ Kai Havertz
Stuart Dallas
Mason Mount
Raphael Dias Belloli90′
N'Golo Kanté
Jack Harrison57′
30′ Hakim Ziyech
Kalvin Phillips
 27′ 79′ Olivier Giroud
Ian Carlo Poveda-Ocampo57′
67′ Mateo Kovaczić
. Helder Costa
30′  90′ Christian Pulisic
Tyler Roberts
79′ Tamy Abraham
Moreno Machado Rodrigo69′

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Leeds United przyznał dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.