• 6 .West Ham United FC (45 pkt.)
  • 7 .Liverpool FC (43 pkt.)
  • 8 .Tottenham Hotspur Londyn (42 pkt.)

Chelsea Londyn - Hull City 2-0 w 22. kolejce Premier League

Chelsea Londyn ucieka rywalom w Premier League. Lider w 22. kolejce pokonał Hull City 2-0 i ma osiem punktów przewagi nad Arsenalem i dziewięć nad Tottenhamem. Jednego z goli strzelił wracający do składu Diego Costa.

W pierwszej połowie spotkania na Stamford Bridge najpierw mieliśmy do czynienia z bardzo przykrą sytuacją. W walce o piłkę głowami zderzyli się Gary Cahill i Ryan Mason. Większego pecha miał piłkarz gości, który został zniesiony na noszach.

Przerwa w grze trwała kilka minut i o tyle sędzia przedłużył pierwszą część.

Wykorzystali to gospodarze, bo w siódmej minucie doliczonego czasu objęli prowadzenie. Z prawej strony dośrodkował Victor Moses, a Costa strzałem z pierwszej piłki umieścił ją w siatce.

Reprezentant Hiszpanii wrócił do składu Chelsea po jednomeczowej przerwie spowodowanej domniemaną kłótnią z trenerem Anotniem Contem.

To było 15. trafienie Costy w tym sezonie i napastnik "The Blues" jest liderem klasyfikacji strzelców. Tyle samo bramek zdobył Alexis Sanchez z Arsenalu Londyn.

Wynik spotkania został ustalony w 81. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkował Cesc Fabregas, a celną "główką" z kilku metrów popisał się Cahill.

Chelsea Londyn - Hull City 2-0 (1-0)