• 5 .Chelsea Londyn (54 pkt.)
  • 6 .Liverpool FC (52 pkt.)
  • 7 .Tottenham Hotspur Londyn (49 pkt.)
  • 8 .Everton (48 pkt.)

Chelsea Londyn - Everton Football Club 2-0 (1-0). Liga angielska - 27. kolejka Premier League

8 marca na Stamford Bridge w Londynie odbył się mecz 27. kolejki angielskiej Premier League pomiędzy drużynami Chelsea FC i Everton FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chelsea FC 2-0.

Jorginho 65'

Zespół Chelsea FC (”The Blues”) bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 163 pojedynki zespół Chelsea FC wygrał 60 razy i zanotował 53 porażki oraz 50 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Masonowi Holgate'owi z Everton FC (”The Toffees”). Była to 17. minuta pojedynku.

W 31. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Everton FC Ben Godfrey. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Chelsea FC.

W 50. minucie arbiter przyznał kartkę Lucasowi Digne'owi z drużyny gości. Trener Everton FC wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Toma Daviesa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Alex Iwobi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chelsea FC w 65. minucie spotkania, gdy Jorginho zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 66. minucie Callum Hudson-Odoi został zmieniony przez Masona Mounta. W 70. minucie Gylfi Sigurdsson został zmieniony przez Joshuę Koja, a za André Gomesa wszedł na boisko Bernard, co miało wzmocnić zespół Everton FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mateo Kovaczicia na N'Gola Kantégo. W doliczonym czasie gry kartkę dostał Tom Davies, zawodnik ”The Toffees”.

W tej samej minucie trener ”The Blues” postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Christian Pulisic, a murawę opuścił Timo Werner. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Andre Gomes76′
 65′ (k.) Luiz Frello Jorginho
Alex Iwobi56′
90′ Timo Werner
Marques Loureiro Allan
66′ Callum Hudson-Odoi
Lucas Digne50′
Marcos Alonso
Gylfi Thor Sigurdsson70′
80′ Mateo Kovaczić
Niels Nkounkou
80′ N'Golo Kanté
Bernard76′
66′ Mason Mount
Nathan Broadhead
90′ Christian Pulisic
Tom Davies56′ 90′
Hakim Ziyech
Tyler Onyango
Olivier Giroud
Joshua Christian Kojo King70′

Drużyna Chelsea FC była w posiadaniu piłki przez 65 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Chelsea FC żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.