• 6 .Everton (16 pkt.)
  • 7 .Aston Villa FC (15 pkt.)
  • 8 .West Ham United FC (14 pkt.)

Chelsea - Liverpool FC 2-0 w 1/8 finału Pucharu Anglii

Liverpool FC przegrał trzeci z czterech ostatnich spotkań i pożegnał się z Pucharem Anglii. "The Reds" ulegli na wyjeździe 0-2 z Chelsea FC.

Puchar Anglii: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Liverpool FC, który długo imponował formą i notował niesamowitą serię spotkań bez porażki w Premier League, w ostatnim czasie wpadł w końcu w dołek. Piłkarze Juergena Kloppa przegrali drugie spotkanie z rzędu, a trzecie z ostatnich czterech gier.

Kiepska seria rozpoczęła się 18 lutego w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów, kiedy "The Reds" przegrali 0-1 z Atletico Madryt. Później Liverpool pokonał 3-2 West Ham United, ale w kolejnej kolejce przegrał aż 0-3 z Watfordem, zaliczając pierwszą ligową porażkę w sezonie.

Kolejnym pogromcą Liverpoolu okazała się Chelsea. "The Blues" wygrali dziś 2-0 i awansowali do 1/4 finału Pucharu Anglii. Obie drużyny grały w silnych, lecz nie optymalnych składach.

Wynik meczu już w 13. minucie otworzył Willian, wykorzystując błędy graczy Liverpoolu - najpierw stratę pod własnym polem karnym, a potem koszmarną interwencję Adriana. Rezultat spotkania w 64. minucie meczu ustalił Ross Barkley, kończąc indywidualną akcję ładnym strzałem sprzed pola karnego.

Chelsea FC - Liverpool FC 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Willian (13.), 2-0 Barkley (64.).

Zobacz raport meczowy

Anglia - Puchar Anglii
2020-03-03 20:45 | Stadion: Stamford Bridge | Widzów: 40103 | Arbiter: C. Kavanagh
Neco Williams
 64′ Ross Barkley
Tavares Fabinho61′
Billy Gilmour
Curtis Jones70′
42′ Mateo Kovaczić
Adam Lallana80′
 13′ 51′ . Willian
Sadio Mané90′
90′ Olivier Giroud
Takumi Minamino
Rodriguez Pedro
Divock Origi70′
Wilfredo Daniel Caballero
Andrew Lonergan
90′ Reece James
Joel Matip
Fikayo Tomori
Pedro Chirivella Burgos
Faustino Anjorin
James Milner70′ 76′
51′ Luiz Frello Jorginho