• 6 .Tottenham Londyn (59 pkt.)
  • 7 .Wolverhampton Wanderers (59 pkt.)
  • 8 .Arsenal Londyn (56 pkt.)

Chelsea - Liverpool 1-1

Chelsea Londyn zremisowała z Liverpoolem 1-1 w 36. kolejce Premier League. Bramki zdobyli John Terry i Steven Gerrard.

Mecz rozpoczął się od szpaleru, który ustawili piłkarze Liverpoolu dla graczy Chelsea. "The Blues" w poprzedniej kolejce zapewnili już sobie mistrzowski tytuł.

Już w 6. minucie Chelsea objęła prowadzenie. Do dośrodkowania z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył John Terry i mocnym strzałem głową pokonał bramkarza Liverpoolu.

"The Reds" wyrównali tuż przed przerwą. Obrońcy Chelsea pozostawili niepilnowanego na czwartym metrze Stevena Gerrarda. Kapitan gości nie miał problemów z trafieniem głową do siatki.

W drugiej połowie wynik meczu się nie zmienił, chociaż było ku temu kilka dogodnych okazji. W 50. minucie Philippe Coutinho trafił w boczną siatkę.

Sześć minut później Simon Mignolet obronił uderzenie Williama, a w 74. minucie Cesc Fabregas strzelił w środek bramki.

Dwie kolejki przed końcem rozgrywek Liverpool traci sześć punktów do czwartego miejsca w tabeli, które daje grę w Lidze Mistrzów.