• 6 .Manchester United (14 pkt.)
  • 7 .West Ham United FC (14 pkt.)
  • 8 .Everton (14 pkt.)

Chelsea FC - WBA 2-5 (1-2). Liga angielska - 30. kolejka Premier League

W meczu 30. kolejki angielskiej Premier League, który rozegrany został 3 kwietnia, drużyna Chelsea FC przegrała z WBA 2-5 (1-2). Spotkanie odbyło się na Stamford Bridge w Londynie.

M. Diagne 68'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Drużyna WBA (”The Baggies”) przebywa na dole tabeli zajmując 19. pozycję, za to zespół Chelsea FC (”The Blues”) zajmując czwarte miejsce w rozgrywkach był zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 109 pojedynków drużyna Chelsea FC wygrała 49 razy i zanotowała 33 porażki oraz 27 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Thiaga Silvę z Chelsea FC, a w 14. minucie Mbaye Diagne'a z drużyny przeciwnej.

W 24. minucie Dara O'Shea został zastąpiony przez Branislava Ivanovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chelsea FC w 27. minucie spotkania, gdy Christian Pulisic strzelił pierwszego gola. W 29. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Thiago Silva z ”The Blues” i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten zawodnik w piątej minucie.

W 33. minucie w zespole Chelsea FC doszło do zmiany. Andreas Christensen wszedł za Hakima Ziyecha. A kibice WBA nie mogli już doczekać się wprowadzenia Calluma Robinsona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Branislav Ivanović. Posunięcie trenera było słuszne. Calluma Robinsona strzelił trzeciego gola w 63. minucie spotkania.

Drużyna Chelsea FC niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 20 minut, zespół gości doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Matheus Pereira. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Sam Johnstone.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W czwartej minucie doliczonego czasu Matheus Pereira dał prowadzenie swojej drużynie.

Drugą połowę zespół Chelsea FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Christiana Pulisica wszedł Mason Mount.

Drużyna ”The Blues” ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 63. minucie wynik na 1-3 podwyższył Callum Robinson. Przy zdobyciu bramki pomagał Darnell Furlong.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Mateo Kovacziciowi z ”The Blues”. Była to 66. minuta pojedynku.

Prawie natychmiast Mbaye Diagne wywołał eksplozję radości wśród kibiców WBA, strzelając kolejnego gola w 68. minucie starcia. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zaliczył Matheus Pereira.

Zawodnicy Chelsea FC szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie na listę strzelców wpisał się Mason Mount. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Bramka padła po podaniu Tima Wernera.

Chwilę później trener Chelsea FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Kai Havertz, a murawę opuścił Jorginho. W samej końcówce spotkania w drużynie WBA doszło do zmiany. Jake Livermore wszedł za Matta Phillipsa.

W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Callum Robinson z ”The Baggies”. Przy strzeleniu gola po raz kolejny pomógł Matheus Pereira.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-5.

Dara Joseph O'Shea24′
5′ 29′ Thiago Silva
Oluwasemilogo Adesewo Ibidapo Ajayi
Reece James
Conor Townsend
72′ Luiz Frello Jorginho
Kyle Bartley
33′ Hakim Ziyech
Matt Phillips89′
 27′ 46′ Christian Mate Pulisic
Okay Yokuşlu
Marcos Alonso
Matheus Fellipe Costa Pereira  45′, 45′
66′ Mateo Kovaczić
Branislav Ivanović24′ 37′
33′ Andreas Christensen
Lee Peltier
Antonio Ruediger
Grady Diangana
Billy Gilmour
Jake Livermore89′
72′ Kai Lukas Havertz
Robert Snodgrass
46′  71′ Mason Mount
Karlan Ahearne-Grant
Olivier Giroud
Callum Robinson37′  63′, 90′
Callum Hudson-Odoi
Hal Robson-Kanu

Przewaga zespołu ”The Blues” w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy Chelsea FC otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.